Zainspiruj się – omów swoje pomysły z ekspertami – skorzystaj z ich wiedzy i zaplecza

|

grafika promująca Safari

Dzięki Innowacyjnemu Safari mieliśmy okazję porozmawiać z ekspertami z różnych dziedzin – poznać ich opinię na temat naszego produktu, zainspirować się, zdobyć wsparcie merytoryczne i praktyczne – tak poprzednie edycje imprezy wspominają przedsiębiorcy, którzy wzięli w niej udział.

Co to jest Innowacyjne Safari?

To spotkanie przedsiębiorców z naukowcami o charakterze informacyjnym przygotowane przez Województwo Małopolskie. Celem Safari jest pomoc w nawiązaniu bezpośredniej relacji biznesu z nauką, która ułatwi współpracę na rzecz podnoszenia innowacyjności firm. Spotkania zachęcają do współpracy, która niesie ze sobą korzyści dla wszystkich. To takie bezkrwawe łowy, podczas których każdy z uczestników upoluje coś cennego dla siebie.

W Innowacyjnym Safari wzięliśmy udział rok temu – opowiada Maria Gritsch z firmy DOMDrewno100  – naukowcy z różnych uczelni chętnie z nami rozmawiali. Opowiadaliśmy im o naszym podejściu do budownictwa, o naszej ekologicznej technologii. Mówiliśmy im o naszych ekologicznych i energooszczędnych domach z drewna wykonanych w nowoczesnej technologii HOLZ100. Widać było, że wszyscy się od siebie uczymy. Uniwersytet Rolniczy zadeklarował chęć objęcia patronatem naszej technologii – kończy.

Z kolei Jerzy Kostrzewa z firmy INVESTPOL wspomina Innowacyjne Safari, jako przyjemne i pouczające doświadczenie. – To było dla nas bardzo inspirujące wydarzenie – opowiada Kostrzewa – zdobyliśmy na nim nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też i praktyczną. Bardzo dobrze wspominam zwłaszcza wizytę w Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękinii. W naszej działalności stawiamy na innowacje, dlatego tego typu spotkania są dla nas na wagę złota.

Podczas tegorocznego Safari będziemy poruszać się wokół tematyki powiązanej z czterema małopolskimi inteligentnymi specjalizacjami: life science, przemysły kreatywne i czasu wolnego, chemia, produkcja metali i wyrobów metalowych oraz wyrobów z mineralnych surowców niemetalicznych. Naukowcy przybliżą tematy takie jak: rolnictwo, żywność, turystyka, chemia przemysłowa oraz przemysł metalowy.

Z kim można będzie porozmawiać?

W tegorocznej edycji po stronie nauki udział wezmą następujące uczelnie: Uniwersytet Jagielloński), Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica. Swoją wiedzą i doświadczeniem z małopolskimi przedsiębiorcami podzielą się ich pracownicy naukowi, zajmujący się m.in.: rynkiem turystyki, branżą spotkań, zachowaniem konsumentów na rynku, technologią żywności, suplementami diety i żywności funkcjonalnej opartej na grzybni grzybów jadalnych i leczniczych, hodowlą i biologią zwierząt, zaawansowanymi materiałami do zastosowań w przemysłowych procesach chemicznych, zrównoważoną produkcją chemikaliów, ochroną środowiska, minerałami oraz zadaniami świadczonymi na rzecz przemysłu przez Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.

Kiedy odbędą się najbliższe spotkania?

Ze względu na sytuację pandemiczną, oba tegoroczne wydarzenia zaplanowane na 18 i 26 listopada odbędą się w formule online. Spotkania rozpoczną się o godzinie 9.00 i potrwają do 12.30. Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

Udział w wydarzeniu wymaga rejestracji. Decyduje kolejność zgłoszeń.