Poznaj program Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Przyłącz się!

|

Na innowacyjny start nigdy nie jest za późno – takie hasło przyświeca tegorocznej 9. już edycji Małopolskiego Festiwalu Innowacji, który 10 czerwca rusza w Krakowie. Do 16 czerwca w różnych częściach regionu odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń, które mają zainspirować przedsiębiorców do oparcia biznesu na nowoczesnych technologiach.

W trakcie tygodniowego wydarzenia dominować będą rozmowy o innowacjach, przedsiębiorczości i współpracy pomiędzy nauką i biznesem. Będzie można poznać najnowsze wynalazki i odwiedzić wyjątkowe miejsca związane z nowoczesnymi technologiami oraz dowiedzieć się, jak komercjalizować pomysły.

W ramach Festiwalu odbędzie się 40 różnorodnych wydarzeń, w tym: konferencja inauguracyjna „Innowacyjny Start – Kolejny Krok W Biznesie”, wystawa małopolskich wynalazków oraz pierwsza edycja Innowacyjnego Safari. W ramach dni otwartych będzie można m.in. odwiedzić FabLab Małopolska – warsztatownię i prototypownię, w której każdy może zrealizować swoje pomysły od fazy projektowania do realizacji, poznać lotnisko od kuchni w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, czy zwiedzić Aptiv – najnowocześniejsze w Europie centrum badawcze w branży automotive. Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS zaprezentuje zaś kontrolera wygrzewania, jedno z innowacyjnych urządzeń powstających wokół synchrotronu. Wiele wydarzeń odbędzie się również w innych częściach Małopolski. W Chrzanowie tajniki cyfrowego świata poznają przedstawiciele wszystkich pokoleń – dzieci będą miały okazję zaprzyjaźnić się z robotami, które same zaprogramują, a na warsztatach plastycznych pokażą własną wizję wykorzystania innowacji w codziennym życiu. Młodzież będzie uczyć się kodowania, a seniorzy – swobodnego korzystania z komputera i serfowania w sieci. Również w Chrzanowie doświadczeni przedsiębiorcy odsłonią kulisy funkcjonowania startupów, które przeżywają dynamiczny rozwój w Małopolsce.

Ze szczegółowym programem Festiwalu można zapoznać się TUTAJ.

KOORDYNATOR MAŁOPOLSKIEGO FESTIWALU INNOWACJI

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki

ul. Racławicka 56,
30-017 Kraków

Organizacja

12 63 03 474

mfi@umwm.pl

Promocja

12 63 03 393

mfi@umwm.pl

Formularz kontaktowy

5 + 7 =

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Małopolski Festiwal Innowacji © 2019 Created with ♥ by WebTemplar.com