Innowacyjny start

|

Innowacyjność jest ważna. W Małopolsce pokazujemy, jak wdrażanie nowoczesnych technologii zwiększa produktywność i konkurencyjność – mówił marszałek województwa Witold Kozłowski podczas otwarcia konferencji inaugurującej 9. Małopolski Festiwal Innowacji.

W tym roku w ramach Festiwalu dyskutujemy o przełamywaniu barier i pierwszych krokach w kierunku działalności innowacyjnej. Zależy nam na pokazaniu, że nigdy nie jest na to za późno. Postaramy się udowodnić, że oparcie biznesu na nowoczesnych rozwiązaniach to najlepsza i skuteczna droga do sukcesu

– powiedział marszałek Witold Kozłowski.

Innowacyjność to nie tylko domena start-upów, czy centrów badawczo-rozwojowych. Goście i eksperci konferencji pokazali, że pierwszy krok w kierunku innowacyjności można zrobić na różnych etapach rozwoju firmy. Dzięki nim uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. w jakich warunkach wprowadzane innowacje mogą przynieść zakładane rezultaty, jakie są najczęstsze powody porażek we wdrażaniu innowacji oraz jak budować kulturę innowacji w organizacji.

O tym, co jest potrzebne, by innowacja stała się immanentną częścią organizacji mówił m.in. Grzegorz Błażewicz, obecnie Prezes SALESmanago – firmy, która zatrudnia ponad 200 osób i osiąga dochody na poziomie 60 mln zł, a w najnowszym raporcie Financial Times zajęła 26. miejsce na liście najszybciej rosnących spółek technologicznych w Europie.

Podczas dyskusji panelowej zostały przedstawione historie przedsiębiorców z Małopolski – w tym ich sukcesy i porażki we wdrażaniu innowacji. O swoich doświadczeniach opowiedzieli m.in. Jaromir Działo – dyrektor GRADIS, Michał Łagodzic – Dyrektor Reality Games, Grzegorz Oleksy – Prezes Zarządu Axence.net, Rafał Solecki – Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości oraz Kamil Szydłowski – menadżer ds. publicznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej funduszu inwestycyjnego InnoEnergy.

Na zakończenie konferencji wystąpiła Angelika Chimkowska – ekspert oswajania zmian, strateg social sellingu. W swojej prezentacji przedstawiła m.in. najnowsze odkrycia w zakresie psychologii zmian oraz praktyczne wskazówki, programy i aplikacje do zastosowania w biznesowej codzienności.

Galeria zdjęć

KOORDYNATOR MAŁOPOLSKIEGO FESTIWALU INNOWACJI

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki

ul. Racławicka 56,
30-017 Kraków

Organizacja

12 63 03 391

mfi@umwm.pl

Promocja

12 63 03 393

mfi@umwm.pl

POLITYKA PRYWATNOŚCI