Zaznacz stronę

„GRYWALIZACJA w edukacji i biznesie”

Szczegółowe informacje

Nazwa wydarzenia:
„GRYWALIZACJA w edukacji i biznesie” – wykorzystanie mechanizmów gier do modyfikowania zachowań ludzi
Data wydarzenia:
13.06.2019 r.
Godzina wydarzenia:
10:00-14:00
Rejestracja:
Nie jest wymagana
Organizator:
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Strona WWW organizatora:
Miejsce wydarzenia:

UEK – Kraków, ul.Rakowicka 27, Budynek Główny sala 30 (wejście od strony kortów tenisowych)

Jak dojechać:

Dojazd na przystanek MPK “Uniwersytet Ekonomiczny”- linia tramwajowa nr 2; linie autobusowe nr: 182,192,482,501,511. Brak przeszkód dla osób niepełnosprawnych.

Opis wydarzenia

Gry i systemy oparte na grywalizacji mają coraz większe zastosowanie w edukacji i biznesie. Jak potwierdzają badania i weryfikacja zastosowań, wdrożenie mechanizmów znanych z gier wzmacnia myślenie logiczne, strategiczne, a także umiejętność skupienia. Realizatorzy kilku działań, bedących rozszerzeniem tego wydarzenia będą dążyć do wypracowania ciekawych rozwiązań, do których studenci będą mogli samodzielnie „zbudować fabułę”, a docelowo potem wdrożyć ją w życie – np. podczas ubogacenia zajęć na Uczelni.
Priorytetem jest stworzenie kilku ciekawych narzędzi pomocnych podczas przekazywania wiedzy studentom w trakcie konkretnych zajęć z przedmiotów wykładanych na Uniwersytecie.

Organizatorzy chcą stworzyć także kilka nowych narzędzi i programów, które będzie się dało wdrożyć w innych obszarach aktywności, w tym szczególny nacisk położyli na usprawnianie procesów realizowanych w organizacjach. Współzawodnictwo przy realizacji konkretnych projektów lub działań, może dać świetne pozytywne efekty przekładające się bezpośrednio na wyniki finansowe organizacji.

Zaplanowano szczegółowo:
1. Przeprowadzenie badań naukowych wśród studentów UEK. Badania pozwolą wyselekcjonować narzędzia gamifikacji o największym potencjalne dla aktywizacji studentów. Planuje się przeprowadzić je na próbie co najmniej 100 studentów. Badania będą prowadzone w czerwcu przez członków KN IDEA pod nadzorem pracowników naukowych Katedry Zachowań Orgzanizacyjnych.
Po zebraniu, dane zostaną poddane analizie i posłużą do stworzenia raportu dotyczącego grywalizacji na UEK. Zakłada się, że taki dokument przełoży się wprost na zwiększenie świadomości istnienia gamifikacji i ułatwi korzystanie z narzędzi przez nauczycieli akademickich czy w ramach spotkań kół naukowych i innych organizacji studenckich.

2. Zorganizowanie warsztatów o tematyce gier i grywalizacji skierowanych każdorazowo do grupy około 20 studentów UEK wyselekcjonowanych na podstawie wcześniej ogłoszonej rekrutacji.
W trakcie warsztatów poruszone zostaną zagadnienia związane z historią rozwoju gier komputerowych, projektowaniem wirtualnych doświadczeń, implementacją systemu grywalizacyjnego.
Uczestnicy szkoleń poznają rynkowe przykłady zastosowania gamifikacji do różnych celów, od marketingu, po angażowanie pracowników i motywowanie ich poprzez wykorzystanie mechanizmów grywalizacyjnych. Szczególny nacisk będzie położony na typy uczestników systemów zgamifikowanych i możliwości wykorzystania mechanizmów gier w edukacji i biznesie poprzez działania offline i online.

3. Stworzenie laboratorium grywalizacyjnego na terenie kampusu UEK zawierającego gry oraz multimedialne i interaktywne urządzenia do wykorzystywania w czasie ćwiczeń prowadzonych przez nauczycieli akademickich. Gry oraz urządzenia VR / AR zostaną wypożyczone przez firmę partnerską headtrip. Wydelegowani pracownicy spółki zagwarantują również stosowne wsparcie merytoryczne w zakresie: instalacji oraz eksploatacji urządzeń VR HTC Vive oraz przeszkolą uczestników ćwiczeń z nawigacji i obsługi wybranych programów – autorskich symulatorów, wpisujących się w kategorię “serious games” oraz komercyjnie dostępnych gier VR, w których wykorzystywane są elementy grywalizacyjne. Przewiduje się także możliwość indywidualnego i grupowego wykorzystania narzędzi dostępnych w laboratorium w ramach pracy samodzielnej studentów.

FACEBOOK

Zobacz nasz profil na portalu Facebook.

YOUTUBE

Sprawdź nasz kanał na portalu YouTube.

KOORDYNATOR MAŁOPOLSKIEGO FESTIWALU INNOWACJI

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Departament Nadzoru Właścicielskiego

ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków

Organizacja

12 63 03 474

mfi@umwm.pl

Promocja

12 63 03 393

mfi@umwm.pl

Formularz kontaktowy

1 + 1 =

Małopolski Festiwal Innowacji © 2019 Created with ♥ by WebTemplar.com