Dzień Otwarty Domów Pasywnych – mieszkaj bez smogu!

|

Jeśli w najbliższym czasie planujesz budowę domu i chciałbyś zastosować przyjazne i zdrowe dla Ciebie i środowiska technologie – koniecznie przyjdź na spotkanie, które zaplanowano na najbliższą sobotę, 23 listopada w ramach X edycji Dnia Otwartego Domów Pasywnych w Kokotowie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Klaster Zrównoważona Infrastruktura oraz firmy członkowskie i jest wspierane przez Województwo Małopolskie, które w ramach siedmiu inteligentnych specjalizacji stawia m.in. na zrównoważoną energię.

W obszarze tej specjalizacji znajdują się m.in. odnawialne źródła energii i energooszczędne inteligentne budownictwo. Dzień Otwarty Domów Pasywnych pod hasłem MIESZKAJ BEZ SMOGU! Rozpocznie się o godz. 10:30 w domu pokazowym Klastra Zrównoważona Infrastruktura w Kokotowie k. Krakowa (Kokotów 752, ul. Brzozowy Zagajnik) i potrwa do 14.00. Wydarzenie stanowi okazję do poznania rozsądnej cenowo alternatywy dla tradycyjnego budownictwa – domu pasywnego z polskich komponentów, w tradycyjnej murowanej technologii, zapewniającego zdrowy mikroklimat wewnętrzny, czyste świeże powietrze oraz komfort termiczny przez cały rok.

Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie dom modelowy. Zainteresowani usłyszą także o korzyściach z budowy domu w standardzie pasywnym. Na odwiedzających będą czekać eksperci, którzy udzielą wszelkich informacji na temat budownictwa pasywnego. Przygotowane zostaną również atrakcje dla dzieci.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich świadomych inwestorów oraz tych, którzy po prostu chcą poznać przyjazne i zdrowe technologie w nowoczesnym budownictwie.

Organizator Klaster Zrównoważona Infrastruktura i firmy członkowskie, rozwijają i wdrażają technologie dla zrównoważonego i zeroemisyjnego budownictwa.